Programme

For more information regarding the programme, click on the icon.

Programme in PDF-format

Tuesday April 26th – Pre-meetings and registration (registration closes at 18.00)

Wednesday
April 27th
Crusellhallen
Wednesday
April 27th
Spegelsalen
Wednesday
April 27th
Musikalen
Thursday
April 28th
Crusellhallen
Thursday
April 28th
Spegelsalen
Thursday
April 28th
Musikalen
Friday
April 29th
Crusellhallen
Friday
April 29th
Spegelsalen
08.15
08.30
08.45
09.00
Biomaterials
09.00
10.00
09.15
09.30
09.45
10.00
Coffee
10.00
10.45
Coffee
10.00
10.45
10.15
Coffee
10.15
10.45
10.30
10.45
11.00
11.15
11.30
Tendinosis
11.30
12.30
11.45
12.00
12.15
12.30
Lunch
12.30
13.30
Lunch
12.30
13.30
Lunch
12.30
13.30
Lunch
12.30
13.30
Lunch
12.30
13.30
12.45
13.00
13.15
13.30
Osteoarthitis
13.30
14.30
Tendon Ruptures
13.30
14.30
13.45
14.00
14.15
14.30
14.45
15.00
15.15
15.30
Coffee
15.30
16.15
Coffee
15.30
16.15
Coffee
15.30
16.15
15.45
16.00
16.15
16.30
16.45
17.00
17.15
17.30
Poster session
17.30
18.00
17.45
18.00
18.15
18.30
18.45
19.00
19.15
19.30
19.45
20.00
20.15
20.30
20.45
21.00
21.15
21.30
21.45
22.00
22.15
22.30
22.45
23.00
23.15

Wednesday
April 27th
Crusellhallen

Wednesday
April 27th
Spegelsalen

Wednesday
April 27th
Musikalen

Thursday
April 28th
Crusellhallen

Thursday
April 28th
Spegelsalen

Thursday
April 28th
Musikalen

Friday
April 29th
Crusellhallen

Friday
April 29th
Spegelsalen

  • Speakers

    Martin Andersson Gothenburg, Sweden
    Per Aspenberg Linköping, Sweden
    Örjan Berlin Gothenburg, Sweden
    Hanna Björnsson-Hallgren Linköping, Sweden
    Pernilla Eliasson Linköping, Sweden
    Anna Fahlgren Linköping, Sweden
    Stuart Goodman Stanford, USA
    Alan Grodzinsky Cambridge Massachusetts, USA
    Kerstin Hagberg Gothenburg, Sweden
    Hanna Isaksson Lund, Sweden
    Keita Ito Eindhoven, Netherlands
    Teppo Järvinen Helsinki, Finland
    Michael Kjaer Copenhagen, Denmark
    Stefan Lohmander Lund, Sweden
    Karl Michaëlsson Uppsala, Sweden
    Joanna Price Bristol, England
    Carina Reinholdt Gothenburg, Sweden
    Graham Riley Norwich, England
    Jörg Schilcher Linköping, Sweden
    Aaron Schindeler Sydney, Australia
    Harri Sievänen Tampere, Finland
    Joakim Strömberg Gothenburg, Sweden
    Michael Sigvardsson Linköping, Sweden
    Liz Tanner Glasgow, Scotland
    Pentti Tengvall Gothenburg, Sweden
    Mark Thomsson Oxford, England
    Harrie Weinans Utrecht, Netherlands
    Sara Windahl Gothenburg, Sweden
    Kerstin Caine-Winterberg Gothenburg, Sweden
    Kristina Åkesson Malmö, Sweden